Wydawca treści Wydawca treści

Regulamin korzystania z obiektów rekreacyjno- wypoczynkowych

Regulamin korzystania z obiektów rekreacyjno- wypoczynkowych

 

Regulamin korzystania z powierzchniowych obiektów
rekreacyjno – wypoczynkowych zlokalizowanych na gruntach w zarządzie
Nadleśnictwa Dynów takich jak: miejsce postoju pojazdów, miejsce odpoczynku, miejsce biwakowania.

 

  1. Regulamin korzystania z powierzchniowych obiektów rekreacyjno – wypoczynkowych w Nadleśnictwie Dynów takich jak: miejsce postoju pojazdów, miejsce odpoczynku, miejsce biwakowania określa warunki korzystania z  ww. obiektów rekreacyjno – wypoczynkowych zlokalizowanych na gruntach zarządzanych przez Nadleśnictwo Dynów
  2. Każda osoba korzystająca z miejsca postoju pojazdów, miejsca odpoczynku, miejsca biwakowania wyraża zgodę na postanowienia niniejszego regulaminu i zobowiązuje się do jego przestrzegania.
  3. Miejsce postoju pojazdów, miejsce odpoczynku, miejsce biwakowania są dostępne we wszystkie dni w roku, z wyjątkiem okresów spowodowanych zdarzeniami szczególnego znaczenia oraz warunkami atmosferycznymi.
  4. Miejsce postoju pojazdów, miejsce odpoczynku, miejsce biwakowania nie są strzeżone ani dozorowane w żaden sposób, dlatego ryzyko wynikające z uszkodzenia pojazdu, utraty pojazdu lub jego wyposażenia, a także utraty przedmiotów pozostawionych w pojeździe ponosi wyłącznie osoba korzystająca z miejsca postoju pojazdów, miejsca odpoczynku, miejsca biwakowania.
  5. Podczas wykonywania pojazdem manewrów na terenie miejsca postoju pojazdów, miejsca odpoczynku, miejsca biwakowania należy zachować szczególną ostrożność  i poruszać się z prędkością uzasadnioną charakterem wykonywanych manewrów, a także należy bezwzględnie przestrzegać przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2020, poz. 110).
  6. W przypadku kolizji lub wypadku na terenie miejsca postoju pojazdów, miejsca odpoczynku, miejsca biwakowania obowiązują zasady i przepisy określone ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2020 r., poz. 110.). W sytuacji uszkodzenia ciała lub wypadku zagrażającego życiu lub zdrowiu należy bezzwłocznie poinformować odpowiednie służby ratunkowe.
  7. Każda z osób korzystających z miejsca postoju pojazdów, miejsca odpoczynku, miejsca biwakowania zobowiązana jest do podporządkowania się poleceniom pracowników Służby Leśnej lub też innych osób działających w imieniu Nadleśnictwa Dynów.
  8. Osobom korzystającym z miejsca postoju, miejsca odpoczynku, miejsca biwakowania zabrania się:
    1. wykonywania jakichkolwiek czynności związanych z obsługą techniczną pojazdu, które spowodowałyby zaśmiecenie, zalanie obiektu lub w inny sposób naruszyłyby zasady ustalonego niniejszym regulaminem porządku,
    2. mycia, sprzątania, naprawy pojazdów,
    3. zaśmiecania obiektu,
    4. wyrzucania odpadów domowych, komunalnych i innych do koszy na śmieci znajdujących się na terenie obiektu,
    5. pozostawiania pojazdów w sposób utrudniający innym użytkownikom korzystanie z obiektu,
    6. pozostawiania pojazdów w sposób utrudniający korzystanie z dróg pożarowych,
    7. prowadzenia działalności usługowej lub handlowej bez stosownej zgody właściwego nadleśniczego oraz innych właściwych, powołanych organów,
    8. puszczania luzem zwierząt domowych,
    9. pozostawiania przyczep kempingowych lub pojazdów turystycznych na czas dłuższy niż jedna doba (24 godziny),
    10. rozpalania ognisk i korzystania z otwartego ognia w miejscach innych niż wyznaczone,
    11. rozpalania innych urządzeń pirotechnicznych i fajerwerków,
    12. sprzedaży na terenie obiektu płodów runa leśnego zebranych w lesie,
    13. korzystania z obiektu w sposób utrudniający lub uniemożliwiający korzystanie               z niego przez osoby trzecie przebywające w tym samym czasie na terenie obiektu.
  9. Należy korzystać z wyposażenia miejsca postoju pojazdów, miejsca odpoczynku, miejsca biwakowania w sposób zgodny z jego przeznaczeniem.
  10. W obrębie obiektów rekreacyjno - wypoczynkowych mogą rosnąć rośliny trujące.                W przypadku ich spożycia należy niezwłocznie skontaktować się z najbliższym lekarzem.
  11. Osobom korzystającym z miejsca postoju pojazdów, miejsca odpoczynku, miejsca biwakowania nakazuje się sprzątanie po zwierzętach domowych. Udostępniający obiekt zastrzega sobie prawo możliwości czasowego zamykania obiektu dla zwierząt domowych, np. w okresie gniazdowania czy rozrodu zwierząt leśnych.
  12. Wszelkie uwagi użytkowników o miejscu postoju pojazdów, miejscu odpoczynku, polu biwakowym proszę zgłaszać do biura Nadleśnictwa Dynów(tel.: 16 652 12 29 e-mail: dynow@krosno.lasy.gov.pl).

Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Historia Nadleśnictwa

Historia Nadleśnictwa

Historia Nadleśnictwa Dynów najprawdopodobniej zaczyna się w Żohatynie - obecnie niewielkiej wsi.

Lasy Nadleśnictwa Dynów przed wojną należały w większości do prywatnych właścicieli, część z nich stanowiła dobra kościelne. W roku 1944, na mocy dekretu PKWN o przejęciu niektórych lasów na własność państwa, utworzono Nadleśnictwo Żohatyn składające się z leśnictw Wybrzeże, Dąbrówka i Dylągowa. Sąsiednie Nadleśnictwo Dydnia tworzyły m.in.leśnictwa Borownica i Wola Wołodzka.  z powodu toczacych sie na tym terenie w latach 1946-1948 walk UPA Nadleśnictwa nie prowadziły gospodarki leśnej.
W roku 1947 oraz 1949 na mocy ustaw i dekretów lasy po ludności przesiedlonej oraz nie będące w faktycznym władaniu właścicieli zostały upaństwowione. W roku 1951 zlikwidowano Nadleśnictwo Dydnia przyłączając leśnictwa Wola Wołodzka i Borownica do Nadleśnictwa Żohatyn i zmieniono jego nazwę na Nadleśnictwo Dynów. Powierzchnia Nadleśnictwa wynosiła wtedy 6677 ha.
Od  roku 1952 obowiązywał pierwszy, prowizoryczny plan urządzenia lasu. W następnych latach przekazywano Nadleśnictwu kolejne grunty przeznaczone do zalesienia (z dawnych PGR, następnie z Państwowego Funduszu Ziemii etc.)

Obecnie powierzchnia leśna Nadleśnictwa wynosi ponad 10,6 tys. ha

Zdjęcia historyczne zamieszczono dzięki uprzejmości Pana Jerzego Tabisza.