Wydawca treści Wydawca treści

Przemysko-Dynowski Obszar Chronionego Krajobrazu

Całkowita powierzchnia Obszaru wynosi 48475 ha, na gruntach Nadleśnictwa znajduje się 2146,34 ha, natomiast w zasięgu terytorialnym 5738,39 ha.

 Przemysko-Dynowski Obszar Chronionego Krajobrazu został utworzony Rozporządzeniem Nr 24 Wojewody Przemyskiego z dnia 05 czerwca 1998 r w sprawie obszarów chronionego krajobrazu na terenie województwa przemyskiego (DZ.Urz.Województwa Przemyskiego Nr 10, poz. 112. Obowiązującym dokumentem określającym jego powierzchnię, granice oraz obowiązujące zakazy i nakazy jest aktualnie Rozporządzenie Nr 65 Wojewody Podkarpackiego z dnia 28 czerwca 2005 roku.

   Tereny Przemysko-Dynowskiego OChK charakteryzują się niewielkim zniekształceniem środowiska przyrodniczego. Znaczną powierzchnię porastają lasy (około 48%), głównie liściaste i mieszane o wysokim stopniu naturalności.
Zaznacza się tutaj wyraźnie rusztowy układ dolin rzecznych i lesistych grzbietów górskich, charakterystyczny dla Karpat Wschodnich. Szczególnie piękna jest dolina Sanu i Wiaru. San na odcinku górzystym do Przemyśla meandruje wieloma zakolami tworząc liczne przełomy.
   Spośród osobliwości przyrody nieożywionej należy wymienić występowanie we fliszu dużych okruchów skał wapiennych wieku jurajskiego.
   W najwyższych partiach Pogórza Przemyskiego zachowały się najcenniejsze naturalne zbiorowiska leśne podgórskiej formy buczyny karpackiej. Do rzadkich i chronionych roślin występujących w lasach bukowych i bukowo-jodłowych należy: bluszcz pospolity Hedera helix, języcznik zwyczajny Phyllitis scolopendrium, lilia złotogłów Lilium martagon, wawrzynek wilczełyko Daphne mezereum, sałatnica leśna Aposeris foetida.


Wschodniobeskidzki Obszar Chronionego Krajobrazu

Wschodniobeskidzki Obszar Chronionego Krajobrazu utworzono na mocy Rozporządzenia Wojewody Krośnieńskiego Nr 10 z dnia 2 lipca 1998 roku (Dz. Urz. Województwa Krośnieńskiego Nr 17/98, poz. 223). Najnowszym dokumentem określającym jego powierzchnię, granice oraz obowiązujące zakazy i nakazy jest uchwała nr XLVIII/998/14 Sejmiku Województwa Podkarpackiego z dnia 23 czerwca 2014 r. w sprawie Wschodniobeskidzkiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.
   Chroniony obszar prawie w całości położony jest w Beskidach Wschodnich, jedynie północno-zachodni fragment leży na Pogórzu Dynowskim. Całkowita powierzchnia Obszaru wynosi 99911 ha, w zasięgu terytorialnym Nadleśnictwa Dynów znajduje się 5736,65 ha, a 3445,64 ha stanowią grunty pod jego zarządem.Omawiany Obszar charakteryzuje wysoka lesistość. W drzewostanach przeważają jodła i buk, często w starszych klasach wieku. Dominującym zbiorowiskiem jest żyzna buczyna karpacka Dentario glandulosae-Fagetum występująca w wielu podzespołach. Na szczególną uwagę zasługuje podzespół wilgotny Dentario glandulosae-Fagetum lunarietosum, ze względu na rzadkość występowania i bardzo małe powierzchnie.
   Runo obfituje w gatunki rzadkie oraz objęte ochroną gatunkową. Są to m.in. buławnik mieczolistny Cephalanthera longifolia, parzydło leśne Aruncus sylvestris, tojad dzióbaty Aconitum variegatum, wawrzynek wilczełyko Daphne mezereum.
   Rozległe kompleksy lasów charakteryzują się również bogactwem gatunkowym fauny. Występują tutaj typowe dla karpackich lasów takie gatunki jak: niedźwiedź brunatny Ursus arctos, ryś Lynx lynx oraz żbik Felis silvestris.
   O wysokich walorach krajobrazowych, poza wysoką lesistością, bogactwem flory i fauny, decyduje w dużym stopniu ukształtowanie terenu. Ważnym jego elementem są liczne potoki i rzeki tworzące na niektórych odcinkach malownicze przełomy.
Specyficzny charakter nadają krajobrazowi licznie zachowane zabytki drewnianego budownictwa sakralnego - cerkwie.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Przetarg nieograniczony samochód Suzuki

Przetarg nieograniczony samochód Suzuki

OGŁOSZENIE O PRZETARGU NIEOGRANICZONYM

 

 

Nadleśnictwo Dynów z siedzibą  36-065 Dynów, ul. Jaklów 2

 

na podstawie:

 

Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 grudnia 1994 roku w sprawie szczegółowych zasad gospodarki finansowej PGL Lasy Państwowe (Dz.U. 1994.134.692) - § 13.1;

 

Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 5 października1993 r. w sprawie zasad organizowania przetargu na sprzedaż środków trwałych przez przedsiębiorstwa państwowe oraz warunków odstąpienia od przetargu (Dz. U. 1993.97.443 z późn. zm.);

 

Pisma DGLP z dnia 4 listopada 1999 r. (zn.spr. ZW-019-20/99) dotyczącego zbywania środków trwałych przez jednostki organizacyjne LP;

 

ogłasza:

 

przetarg nieograniczony pisemny (zbieranie ofert)  na sprzedaż środka trwałego

- samochód terenowy marki: SUZUKI  Jimny  1.3 Jx - numer inw. 741/395 , numer rejestracyjny     RZE HP64.

Dane identyfikacyjne pojazdu:

Pojemność skokowa silnika 1328 cm3

Moc silnika 63 kW

Rodzaj paliwa benzyna,

Przebieg  około 200 000 km

Rok produkcji :  2009 .

 

Cena wywoławcza brutto – 15.000,00 zł (słownie: piętnaście tysięcy  złotych).

 

Samochód można oglądać w dni robocze od 07.00 do 15.00 do 02.12.2019 r. na placu przy  biurze Nadleśnictwa Dynów, ul. Jaklów 2, 36-065 Dynów.

Pisemne oferty w zamkniętych kopertach z napisem: „ Oferta na zakup samochodu SUZUKI”   należy składać w biurze Nadleśnictwa, pokój nr 17 w terminie do dnia  03.12.2019 r. do godz. 10.00. Komisyjne otwarcie ofert nastąpi w biurze Nadleśnictwa  w dniu   03.12. 2019 r. o godz. 11.00.

 

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 10 % ceny wywoławczej:

  •  przelewem na rachunek Nadleśnictwa Dynów – BNP Paribas Bank Polski  nr  32 2030 0045 1110 0000 0090  8710 – dowodem wpłaty w tym wypadku będzie wyciąg z konta bankowego Nadleśnictwa Dynów na dzień 03.12. 2019 r. Wniesienie wadium będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie znajdzie się na rachunku bankowym nadleśnictwa.
  •  gotówką do kasy Nadleśnictwa – pokój nr 19 na I piętrze; do dnia złożenia ofert –   03.12. 2019 r. do godz. 9.00.

 

Brak wadium spowoduje odrzucenie oferty.

Wadium złożone przez oferenta, którego oferta nie została przyjęta zostanie zwrócone bezpośrednio po zatwierdzeniu protokołu z przetargu, a  oferentowi którego oferta została przyjęta – zostanie zarachowana na poczet ceny.

 

Wadium przepada na rzecz sprzedawcy, jeżeli:

  • żaden z uczestników  przetargu  nie zaoferuje ceny nabycia równej,   co najmniej  cenie wywoławczej;
  • oferent, którego oferta zostanie przyjęta uchyli się od zawarcia umowy w ciągu 7 dni.

Ogłaszający nie ponosi odpowiedzialności za wady ukryte środka wystawionego do przetargu.

 

W przypadku zaoferowania przez uczestników przetargu tej samej ceny sprzedawcy będzie przysługiwać prawo swobodnego wyboru oferty.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania przetargu oraz jego unieważnienia bez podania przyczyny.

 

 

Pisemna oferta powinna zawierać: Imię i nazwisko (nazwę oferenta), adres oferenta, datę sporządzenia oferty, telefon kontaktowy lub adres e-mail, oferowaną cenę nabycia (cyfrowo i słownie), nie mniejszą od ceny wywoławczej środka trwałego.

 

Oferentom nie przysługuje prawo domagania się zwrotu kosztów poniesionych na przygotowanie oferty oraz kosztów uczestniczenia w postępowaniu przetargowym. Przedmiot przetargu zostanie wydany po zapłaceniu przez nabywcę ceny nabycia w terminie nie dłuższym jak 7 dni roboczych od rozstrzygnięcia przetargu.

 

 

 

Załączniki:

 

  1. Formularz ofertowy
  2. Klauzula informacyjna